”Złączeniu nienawiścią” – walka o własne szczęście w mafijnym świecie

,,Złączeni nienawiścią” Cory Reilly to 3 część serii ”Born in Blood Mafia Chronicles” (https://www.taniaksiazka.pl/zlaczeni-nienawiscia-cora-reilly-p-1340964.html). Wciągającej i niepowtarzalnej serii należącej do kategorii literatury obyczajowej i pikantnego romansu. Książka jest kontynuacją losów uważanych za jednego z najniebezpieczniejszych w świecie mafijnym Matteo i niespokojnego ducha – Gianny.

Historia Gianny

Gianna, niepokorna włoszka stawiająca swoje szczęście na piedestale postanowiła, że nawet gdyby miała zapłacić własną krwią, nie zgodzi się na powtórzenie losu swojej siostry. Według Giany Aria – jej siostra, skończyła bardzo źle, wychodząc pod wpływem ojca i rodziny męża, za zupełnie obcego mężczyzny. Nasza bohaterka nie takiej chce dla siebie przyszłości i gotowa jest o to zaciekle walczyć.

Matteo

Mafijny świat jest twardy i nie uznaje kompromisów. Matteo Vitiello, znany jako ”Ostrze” jest przyzwyczajony do tego, że zawsze dostaje to co chce, dlatego gdy postanowił, że Gianna zostanie jego żoną, nie oczekiwał żadnego sprzeciwu. Swoje postanowienie powziął na ślubie brata – Luki, gdy po raz bierwszy zobaczył dziewczynę. Tak jak oczekiwał, Rocco Scuderi – ojciec Gianny i Arii, nie wyraził najmniejszego sprzeciwu i bez pytania o zgodę Gianny, obiecał mafiozie rękę swojej córki.

Ucieczka

Nieposkromiona pewność siebie Matteo zostaje wystawiona na próbę, kiedy okazuje się, że jego przyszła żona nie poprzestanie na grożeniu walką o własną, niezależną przyszłość i sprzeciwianiu się poślubieniu kogoś z przymusu. Dziewczyna, mimo że obstawiona ochrona przez przyszłego męża, wymyka się po kryjomu spełniając swoje groźby i ucieka do Europy, gdzie chce zacząć swoje życie od początku i tylko w oparciu o własne zasady. Mimo to wie, że jej marzenie nie będzie łatwe do zrealizowania. Była bowiem obiecana mafiozie, a mafia nigdy nie zapomina i nie zaprzestanie poszukiwań dziewczyny. Gianna ma również świadomość, że jej niedoszły mąż jest jednym z najlepszych ”łowców”. Czy w tych okolicznościach bohaterka ma szansę na wymknięcie się mafijnym mackom?

O książce

Książka od początku do końca trzyma w napięciu. Po jej skończeniu z niecierpliwością chce się sięgnąć po następny tom. Zaskakujące zwroty akcji, dynamiczna akcja. Wszystko to sprawia, że wnikamy w świat Gianny i przeżywamy wszystko wspólnie z nią, z przyspieszonym biciem serca.

O autorce

Cora Reilly – zaczęła od publikowania tradycyjnych powieści dla młodzieży, po czym odkryła pasję do tworzenia literatury obyczajowej i romansów. Jest absolwentką prawa, jednak oddała się całkowicie pisarstwu. Na swoim koncie ma książki z serii ”Born in Blood Mafia Chronicles”, ”The Camorra Chronicles” i wiele innych książek, m.in. ”Sweet Temptation”, w większości poruszających historie dotykające niebezpiecznie seksownych mężczyzn.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com